Na cestě celoživotního vzdělávání

O projektu Senioři komunikují

Odbourat obavy seniorů z používání počítačů bylo cílem kurzů počítačových dovedností, které pro ně pořádal v roce 2017 EDU institut, z.s. ve spolupráci s Nadačním fondem Lívie a Václava Klausových. Uskutečnily se ve 14 obcích. 

Během společných setkání si účastníci osvojili základní uživatelské operace, práci s textovým editorem, e-mailovou komunikaci a práci s internetem. Senioři každého běhu se scházeli pětkrát týdně od pondělí do pátku, vždy po dvou a půl hodinách. Se svým lektorem si vytvořili vztah založený na důvěře, který jim pomohl ke zvládnutí látky. Řada účastníků si po absolvování kurzu zakoupila počítač a začala jej aktivně využívat. Kurzy probíhaly od června do prosince v Prostějově, Olomouci, Lutíně, Bludově, Uničově, Velkých Losinách, Jeseníku, Šumperku, Velká Bystřici, Havířově, Litovli, Lipníku nad Bečvou a Zábřehu.

Věříme, že spolupráce s Nadačním fondem bude v dalších letech pokračovat a my připravíme seniorům další užitečné školení.

Realizované projekty

Novinky

Rekvalifikace

Nabízíme širokou škálu zajímavých rekvalifikačních kurzů, ukončené kvalifikační zkouškou o profesionální způsobilosti. Mezi ně patří například Asistent/ka-Sekretář/ka, Prodavač, Tvorba WWW stránek a mnoho dalších školení

Toggle menu