Na cestě celoživotního vzdělávání

O projektu Správně vykročit

Mladým nezaměstnaným se základním vzděláním do 30 let pomáhá od října 2017 projekt Správně vykročit. Realizuje ho olomoucký EDU institut, z.s. a spolufinancuje Evropský sociální fond. Díky němu mají klienti možnost zvýšit si kvalifikaci a lépe tak uspět na trhu práce. Projekt pokrývá okresy Olomouc, Šumperk a Prostějov.

Kromě vzdělávání zahrnuje také dotace na pracovní místa, které usnadní uchazečům nástup do pracovního poměru. Prioritou je individuální přístup ke každému jednotlivci. Vstupní klíčovou aktivitou je motivační kurz, jenž zahrnuje osobní potenciál, krizovou komunikaci, pracovní právo, pracovní životopis a pracovní pohovor. Další aktivitou je job klub, kde se klienti scházejí a společně s konzultantem pro danou oblast mapují situaci na trhu práce. Po celou dobu účasti v projektu je tým připraven poskytovat individuální poradenství. Pro ty, kdo nemají ve své pracovní dráze jasno, je k dispozici profesní či bilanční diagnostika.

Projekt Správně vykročit je realizován v rámci operačního programu Zaměstnanost pod číslem CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_06/0007105 a potrvá do listopadu roku 2019.

Realizované projekty

Novinky

Vstupte do projektu

Oznamujeme, že nabíráme klienty do našich aktuálních projektů zaměřených na školení a zaměstnávání. Tyto projekty jsou speciálně navrženy pro lidi ve věkových skupinách do 30 let a nad 50 let, s cílem podpořit jejich profesní rozvoj a zapojení na trhu práce.

Toggle menu